Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på Radiohjälpen.


Besöksadress

Oxenstiernsgatan 26
115 26 Stockholm

Postadress

Radiohjälpen
105 10 Stockholm

Budadress

Gärdesgatan 3
115 27 Stockholm

Våra medarbetare

Vad behöver du hjälp med?

Press

Kristina leder och ansvarar för arbetet på Radiohjälpens kansli, är presskontakt och ansvarig utgivare för webben.

Kristina Henschen

Generalsekreterare

08-784 36 20
kristina.henschen@svt.se

Nationella ansökningar

Se även vår FAQ om nationella medel.

Frågor och svar om nationella medel

Anne Suni

Handläggare nationell verksamhet

08-784 24 43
anne.suni@svt.se

Gåvokort, inbetalningar och testamenten

Se även vår FAQ om gåvokort och inbetalningar.

Frågor och svar om gåvor

Susanne Ewaldh

Administratör

08-784 24 42
susanne.ewaldh@svt.se

Internationella projektansökningar

Jannike Fager

Programhandläggare internationell verksamhet

08-784 01 29
jannike.fager@svt.se

Ekonomi

Mohammad Shomoan

Controller

08-784 21 66
mohammad.shomoan@svt.se

Insamlingskampanjer

Maria Halvorsen

Insamlingsansvarig

08-784 24 46
maria.halvorsen@svt.se

Samordning och administration

Hanna Lindström

Kanslisamordnare

08-784 48 04
hanna.lindstrom@svt.se

Webbplats och filmer

Annika Francke

Produktionsplanerare

08-784 62 66
annika.francke@svt.se

Vi använder cookies på denna hemsidan för att skapa en bättre upplevelse för våra besökare. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. Läs mer om cookies